Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Najaktywniejsi w miesiącu

Prawo.eu - Forum prawne

    •  
      CommentAuthorDebora
    • CommentTime30-05-2016
     
    Moja koleżanka zawarła umowę zlecenie, znajduje się w nie zapis, że nie może jej wypowiedzieć, że to umowa na czas określony. Czy jest jakiś sposób na jej zakończenie? Koleżanka nie chce już współpracować z tą firmą.
  1. Zastosowanie ma art. 746. § 2 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym "Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę" a także § 3 tego przepisu: " Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów."

    Koleżanka może zatem, wbrew zapisowi umownemu umowę umowę wypowiedzieć. Teraz należałoby się zastanowić jaki powód jest ważny, za taki zwykle uważa się uzasadnioną utratę zaufania, chorobę, zmianę miejsca zamieszkania.

    Należy pamiętać, że umowa zlecenia jest oparta na wzajemnym zaufani, dlatego też bardzo ważna jest możliwość przedwczesnego jej wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym,a zapis ją wyłączający nie wywołuje skutków prawnych.
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego