Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Najaktywniejsi w miesiącu

Prawo.eu - Forum prawne

  1. Kupiłem używany samochód, okazał się kradziony, kradzież miała miejsce kilka lat temu, właściciel skontaktował się ze mną, bo ustalił, że znajduje się w moim posiadaniu, teraz żąda zwrotu, czy będę musiał oddać?
  2. Zastosowanie ma tutaj art. 174. 1. kodeksu cywilnego, zgodnie z którym: " Posiadacz rzeczy ruchomej niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada rzecz nieprzerwanie od lat trzech jako posiadacz samoistny, chyba że posiada w złej wierze."

    Jeżeli zatem działał Pan w dobre wierze (nie wiedział Pan o kradzieży) i posiada Pan pojazd od trzech lat - stał się Pan jego właścicielem.

    Zasadnicze znaczenie ma zatem czas trwania posiadania a nie moment, w którym dokonano kradzieży.
  3. Samochód kupiłam dwa lata temu na giełdzie, ale został ukradziony 4 lata temu - czyli muszę oddać, tak?
    •  
      CommentAuthorRobert
    • CommentTime31-05-2016
     
    Tak, musisz oddać.
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego