Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Najaktywniejsi w miesiącu

Prawo.eu - Forum prawne

  1. Pytanie:

    Wynajęłam miejsce w pokoju w mieszkaniu, miałam mieszkać w nim z moją koleżanką ze studiów, ta jednak przerwała naukę i wyjechała, jej miejsce zajęła inna osoba, z którą niestety nie mogę się porozumieć. Chciałabym wypowiedzieć umowę, jednak właścicielka powołała się na zapis, z którego wynika, że została zawarta na okres dwóch lat. Czy rzeczywiście jestem związana tą umową w taki sposób?

    Odpowiedź:

    Umowa najmu miejsca w pokoju z uwagi na jej przedmiot nie jest typową umową najmu lokalu mieszkalnego uregulowaną w art. 693 i nast. kodeksu cywilnego, dlatego nie będą do niej miały zastosowania przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2016 r., poz. 1610).Odpowiedzi na postawione pytanie należałoby zatem szukać w przepisach kodeksu cywilnego regulujących stosunek najmu.



    Zgodnie z tymi normami strony stosunku najmu mogą ustalić w umowie stosowny według własnego uznania termin wypowiedzenia, a jeżeli tego nie czynią obowiązywać będą terminy ustawowe, których długość uzależniona jest od tego, w jakich odstępach czasu płatny jest czynsz z tytułu umowy najmu.

    Więcej:
    http://www.prawo.eu/extension/?PostBackAction=ExpertAdviceShow&ExpertAdviceId=13
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego