Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Najaktywniejsi w miesiącu

Prawo.eu - Forum prawne

  1. Czy w przypadku przedłużenia umowy najmu okazjonalnego konieczne jest nowe oświadczenie najemcy o poddaniu się egzekucji? Jako właściciel poniosłam już koszty notarialne poprzedniego, jednak umowa została zawarta na czas oznaczony i właśnie się kończy. Czy o przedłużeniu umowy należy powiadomić naczelnika urzędu skarbowego?

    Odpowiedź:
    Umowa najmu okazjonalnego powinna być zawarta na piśmie, jej zmiana również wymaga zachowania tej formy , o czym przesądza treść art. 19a ust. 6 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Natomiast forma aktu notarialnego została zastrzeżona wyłącznie dla oświadczenia najemcy o poddaniu się egzekucji - art. 19a ust. 2 pkt 1 stanowi bowiem. że winno być ono sporządzone „w formie aktu notarialnego, w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego na podstawie umowy najmu okazjonalnego lokalu w terminie wskazanym w żądaniu, o którym mowa w art. 19d ust. 2”.

    Z redakcji cytowanego powyżej przepisu wynika ponadto, że oświadczenie najemcy pozostaje w ścisłym związku z umową , dlatego też przedłużenie umowy nie wymaga sporządzania kolejnego, jednak w aneksie, wyłącznie z ostrożności, dla zabezpieczenia interesów Wynajmującego, należałoby powołać się na jego treść poprzez wskazanie, że moc zachowują dotychczasowe oświadczenia najemcy stanowiące załącznik do umowy.

    Więcej na ten temat w zakładce "Ekspert radzi":


    http://www.prawo.eu/ekspert_radzi/12/najem-okazjonalny-przedluzenie-umowy
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego