Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Najaktywniejsi w miesiącu

Prawo.eu - Forum prawne

 1. Witam
  Dziś dowiaduje sie, że moja szefowa nadesłała na mnie kontrol ktora byla umie 4 razy tak twierdzi szefowa ale mnie nie zastali.UDałam sie do zusu gdzie pani poinformowala mnie ,ze u nich mam kartę czysta tak jak w głównych oddziałach.Dodam ,że żadnego zawiadomienia aby wyjasnic nie obecnosc nie dostalam.I co teraz szefowa nie chce mi wyplacic wyplaty.
 2.  
  Kontrolę prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego może przeprowadzić Zakład Ubezpieczeń Społecznych, albo przedstawiciel pracodawcy, jednakże taką możliwość mają wyłącznie ci pracodawcy, którzy zgłaszają do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 pracowników.  Kwestie te reguluje szczegółowo rozporządzenie MPiPS z 27 lipca 1999 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy oraz formalnej kontroli zaświadczeń lekarskich (Dz.U. nr 65, poz. 743 z późn. zm.).
  Zgodnie z par. 9 tego aktu w razie stwierdzenia w trakcie kontroli, że występują okoliczności wskazujące na nieprawidłowości w zakresie korzystania ze zwolnienia – osoba kontrolująca sporządza protokół, w którym podaje na czym one polegały.
  Protokół należy ubezpieczonemu przedłożyć w celu wniesienia przez niego uwag, wzór protokołu stanowi załącznik nr 2 do cyt. rozporządzenia.


  Czy otrzymała Pani protokół? Jeżeli nie, a pracodawca wstrzymał wynagrodzenie, może Pani powiadomić Państwową Inspekcję Pracy wnioskując o przeprowadzenie kontroli prawidłowości jego działania.
  Jeżeli pracodawca naruszył przepisy inspektor może na podstawie dart. 11 pkt. 7 ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy nakazać wypłatę należnego wynagrodzenia.
 3. Witam
  Właśnie nie mam żadnego protokołu ani żadnej wiadomosci,że taka owa kontrol byla w moim miejscu zamieszkania.
  Tylko szefowa twierdzi,że zgłosiła moja sprawę do orzecznika lekarskiego.Czy mogę gdzieś sie dowiedzieć czy taka sprawa w ogóle jest prowadzona?
  Dziękuję za wcześniejszą odpowiedź.
  Pozdrawiam
 4. Kontrolujący powinien przedstawić protokół, samo zgłoszenie nie stanowi podstawy do wstrzymania podstawy wypłaty wynagrodzenia. Jeżeli sprawa została przekazana do ZUS-u, to tam powinny być szczegółowe informacje. moim zdaniem należy sprawę wyjaśnić za pośrednictwem Państwowej Inspekcji Pracy, wątpliwe jest, aby ZUS (o ile to ZUS był kontrolującym) nie przedłożył protokołu.
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego